top of page

Jaki stelaż do biurka elektrycznego? Praktyczny poradnik

Wytrzymałe, szerokie i ergonomiczne biurko to podstawa do komfortowej pracy i gwarancja niezawodnego użytkowania przez lata. Jeśli szukasz wyposażenia, które będzie Ci służyć przez taki czas, najpierw zapoznaj się z możliwościami rynku. Obecnie w sprzedaży znajdziesz solidne biurka z regulacją wysokości o blacie z drewna, płyty MDF lub meblowej. Za ich sprawna działanie w większości odpowiada stelaż – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?


Biurko do pracy – tradycyjne czy regulowane elektrycznie?


Coraz popularniejszy model pracy zdalnej wywiera potrzebę organizacji ergonomicznego stanowiska komputerowego. Największe znaczenie wśród całego wyposażenia ma rodzaj biurka, przy którym spędza się większą część dnia. Od jego modelu (m.in. wysokości i wielkości blatu, przestrzeni na nogi, a także designu) zależy komfort wykonywania obowiązków.


W ostatnich latach popularność zyskały biurka z elektryczną regulacją wysokości, które umożliwiają przyjęcie postawy bezpiecznej dla zdrowia. Modele te oferują różnorodne formy konfiguracji – np. w Motiondesk możesz samodzielnie zaprojektować biurko, wybierając rodzaj blatu (lite drewno, płyta MDF lub płyta meblowa), a także rodzaj stelaża. W przypadku drugiego z wymienionych komponentów znaczenie mają Twoje potrzeby – jaki stelaż będzie odpowiedni do biurka elektrycznego?Rodzaje stelaży do biurek elektrycznych


Stelaż w biurku elektrycznym pełni kluczową rolę pod wieloma aspektami m.in. konstrukcji i funkcjonalności. W związku z potrzebami użytkowników do ich dyspozycji jest kilka modeli stelaży, na których zostanie zamontowany blat. Na rynku dostępne są stelaże:


  • Dwusegmentowe – składają się z części ruchomej umieszczonej w każdej z nóg całej konstrukcji.

  • Trzysegmentowe – składają się z dwóch elementów ruchomych umieszczonych w każdej nodze konstrukcji.

  • Narożne – składają się z trzech nóg, a w każdej z nich jest umieszczony element odpowiadający za zmianę wysokości. Możesz ustawić je w kącie pokoju lub gabinetu.

  • Wyposażone w dodatkowe funkcje m.in. zapamiętywania ustawień wysokości, czujniki antykolizyjne czy systemy zabezpieczania kabli.


Wybór konkretnego modelu zależy od preferencji i potrzeb użytkownika, dostępnego budżetu oraz przeznaczenia biurka (np. do domu czy do biura).


Czym kierować się przy wyborze stelaża do biurka elektrycznego?


W przypadku biurek elektrycznych najważniejszym czynnikiem jest rodzaj i liczba silników, dzięki którym zyskasz płynną możliwość zmiany ustawień wysokości blatu. Możesz wybrać modele wyposażone w jeden, dwa, trzy, a nawet cztery silniki elektryczne, które posiadają kolumnową regulację. Jakość stelaża wpływa na stabilność całego biurka. Solidna konstrukcja minimalizuje drgania i chwianie się mebla, co jest szczególnie ważne przy częstym regulowaniu wysokości podczas pracy.


Silniki zazwyczaj wmontowane są w nogi wyposażenia, natomiast im więcej nóg – tym większe wsparcie blatu. Jeśli szukasz stelaża do biurka elektrycznego, na którym chcesz pomieścić kilka monitorów, głośniki i inne akcesoria, zwróć uwagę na udźwig. Im jest większy, tym Twoje biurko będzie bardziej stabilne. Przykładowo biurka Motionesk mogą utrzymać nawet do 120 kilogramów obciążenia.


stelaż regulowany elektrycznie premium

Kolejnym ważnym elementem jest szerokość stelaża. Dobrze, jeśli wraz z zakupem zyskasz możliwość regulacji i modyfikowania rozstawu nóg. Dodatkowym atutem będą również funkcje, takie jak czujnik detekcji kolizji, krótki czas zmiany wysokości ustawień czy gwarancja producenta.


Korzyści pracy przy biurku elektrycznym


Wybierając, biurko z elektryczną regulacją wysokości wyposażone w solidny stelaż możesz mieć pewność niezawodnego działania przez wiele lat i odczuwalnej poprawy komfortu pracy. Takie meble powstają z materiałów wysokiej jakości i są ergonomiczne, co oznacza, że każdy użytkownik może dostosować je do własnej fizjologii, niezależnie m.in. od wzrostu – czego nie są w stanie zagwarantować tradycyjne biurka. Dodatkowo umożliwiają użytkownikowi płynne przejście do pracy w trybie stojącym, co korzystnie wpływa na zdrowie – odciąża mięśnie, poprawia krążenie i lepiej dotlenia cały organizm.


Pracownicy, którzy korzystają na co dzień z biurka elektrycznego, odczuwają także większe pokłady energii i łatwiej im się skupić przy wykonywaniu obowiązków. To tylko nieliczne z korzyści, jakie możesz osiągnąć, decydując się na zakup profesjonalnie zaprojektowanego biurka z regulacją – inwestycja w zdrowie, to najlepsza inwestycja.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page