top of page

Stół do salonu – rozkładany, nowoczesny

Jednym z najważniejszych atrybutów każdego salonu jest stół. W końcu to przy nim spędza się najwięcej czasu z najbliższymi podczas codziennych aktywności. Stoły do salonu ustawione są w centralnej części pomieszczenia, więc jest to mebel, który od razu rzuca się w oczy i określa on charakter wnętrza. Niezależnie od metrażu mieszkania czy domu stół do salonu jest nieodzownym elementem wystroju wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, jaki stół powinien znaleźć się w Twoim lokum, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Nowoczesny stół z krzesłami do salonu – jak duży powinien być?


Rozpoczynając poszukiwania idealnego stołu do salonu, warto zwrócić uwagę na metraż pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. W przypadku gdy masz do rozdysponowania dość dużą powierzchnię, możesz wziąć pod uwagę stoły rozkładane do salonu. Wówczas, gdy zjawi się u Ciebie więcej gości na niedzielnym obiedzie, szybko uzyskasz więcej przestrzeni. Stół do salonu rozkładany sprawdza się nawet wtedy, kiedy masz mniejszy metraż pomieszczenia i nie chcesz, aby na co dzień mebel ten zajmował więcej miejsca. W tym przypadku rozłożysz go dopiero wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Dodatkowo wybierając stoły do salonu rozkładane z krzesłami, warto pomyśleć o tym, aby krzesła można było wsunąć pod blat, jeśli mamy do rozdysponowania mniejszą powierzchnię. Stół do małego salonu powinien dawać taką możliwość. Pamiętaj, że nie warto również stawiać na mały stół rozkładany do salonu, ponieważ będzie on znikał na zbyt dużym metrażu, co zaburzy harmonię tego wnętrza.


Nowoczesne stoły do salonu rozkładane z krzesłami – ogólne zasady doboru

  • Pierwszą zasadą, którą należy się kierować podczas doboru stołu, jest zachowanie przynajmniej 1 metra odstępu pomiędzy ścianą, meblami a krawędzią stołu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli bezpiecznie się od niego odsunąć i przechodzić wokół niego. Pamiętaj, że biesiadnicy powinni czuć się swobodnie.

  • Wybierając stół do salonu z krzesłami, trzeba także zmierzyć metraż pomieszczenia wraz z meblami. Nowoczesne stoły do salonu nie mogą stykać się z żadnymi szufladami czy drzwiczkami. Pomiędzy krzesłami a jakimikolwiek meblami powinna być zachowana odpowiednia odległość.

  • Stół rozkładany z krzesłami do salonu nie powinien znajdować się blisko wejścia do pomieszczenia, ponieważ może je przytłoczyć. Lepiej zachować w takim pomieszczeniu więcej wolnej przestrzeni. Spędzanie czasu w takim wnętrzu jest bardziej zachęcające, ponieważ użytkownicy mogą poczuć się swobodnie.

Stół w salonie – okrągły czy prostokątny?


Niezależnie od tego, czy wybierzesz stół rozkładany do salonu, czy też nie, warto zastanowić się nad jego kształtem. Zarówno stół okrągły do salonu, jak i prostokątne eleganckie stoły do salonu mają swoich zwolenników i przeciwników. Prostokątny stół w salonie jest często traktowany jako niezbędny klasyk, natomiast okrągły stół do salonu kojarzy się z czymś awangardowym. Na co trzeba zwrócić uwagę, decydując się, na któryś z tych mebli?


  • Duży stół do salonu w kształcie prostokąta powinien być postawiony we wnętrzu o prostokątnym, dużym kształcie.

  • Okrągły stół w salonie powinien pojawić się we wnętrzu kwadratowym.

  • Stół do salonu okrągły często wybierany jest przez osoby, które lubią dobrze widzieć i słyszeć innych biesiadujących.

  • Jeśli jednak chcesz kupić prostokątny nowoczesny stół do salonu wiedz, że będzie Ci łatwiej zorganizować na nim większą imprezę.


Wybierając nowoczesny stół rozkładany z krzesłami do salonu, warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie indywidualnych oczekiwań względem niego.

Drewniane stoły do salonu – dlaczego warto?


Niezależnie, czy chcesz kupić stół składany do salonu, czy nie, warto przejrzeć ofertę na stoły drewniane do salonu. Nie bez powodu decyduje się na nie duża ilość konsumentów. Biały stół do salonu drewniany wspaniale sprawdzi się w kuchni w stylu klasycznym, ale także i glamour. Stoły dębowe do salonu są jednym z lepszych wyborów, ponieważ po pierwsze świetnie się prezentują, są solidne i trwałe i właściwie jedyne w swoim rodzaju. Stół do salonu drewniany wybierany jest przez osoby lubiące ciepły domowy klimat i chcące posiadać mebel, który będzie służył przez wiele lat. Od kilkudziesięciu lat stoły drewniane rozkładane do salonu były widoczne w wielu domach i tam, gdzie były odpowiednio pielęgnowane, są widziane do dziś.

wnętrze jadalni z kuchnią

Stół do salonu biały – gdzie się sprawdzi?


Stoły białe do salonu bardzo często wybierane są do wnętrz skandynawskich, gdzie biel odgrywa dość dużą, aranżacyjną rolę. Stawia się tu zarówno na biały stół do salonu rozkładany prostokątny, jak i okrągły biały stół z krzesłami do salonu. Modne stoły z drewnianymi nogami są wspaniałym dodatkiem aranżacyjnym. Salon z okrągłym stołem z białym blatem będzie bardziej rozświetlony, ale należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji mebla, aby nie uszkodzić jasnej powłoki. Stoły nowoczesne do salonu z białym blatem sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, które ma prezentować się estetycznie i być bardziej rozświetlone.


Bardziej interesuje Cię rozkładany stół do salonu? Sprawdź nasze stoły na wymiar drewniane lub kamienne.


Nie znalazłeś/-łaś idealnego stołu lubbiurka elektrycznego? Kliknij izaprojektuj biurko lubstół Twoich marzeń!


Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page