top of page

Organizacja kabli pod biurkiem – zrób to mądrze!

Dobrze zorganizowane stanowisko pracy lub centrum dowodzenia gamera to podstawa, choć największej satysfakcji i motywacji do działania dostarcza utrzymujący się ład i porządek na biurku. Niestety często zbyt duża ilość sprzętu wiąże się z plątaniną kabli, która nie pozwala skupić się na wykonywanych czynnościach. Drobny nieład zaburza koncentrację, a często również negatywnie wpływa na samopoczucie, dlatego warto zadbać o właściwą organizację. Jak uporządkować kable?


Kable pod biurkiem – sprawca pozornego bałaganu


Regularnie dbasz o porządek w pokoju, jednak mimo Twoich starań biurko wygląda nieestetycznie i zaburza Twój komfort pracy? Przyczyną może być duża ilość kabli od urządzeń, z których korzystasz na co dzień. Problem może dotyczyć zwłaszcza osób korzystających z komputerów stacjonarnych. Podłączenie PC, monitora – a często nawet dwóch, myszki, klawiatury, głośników i słuchawek daje pokaźną liczbę przewodów, które – bez odpowiedniego uporządkowania są sprawcą pozornego nieładu zarówno na powierzchni blatu biurka, jak i pod nim.


Przy intensywnym użytkowaniu kable plączą się między sobą, co sprawia, że trudno je odróżnić. Poza frustracją w wyniku braku organizacji sprzętu spada chęć do pracy, a nawet kontynuowania ulubionego hobby. Jeśli to uczucie jest Ci znane to znak, że czas uporządkować kable od komputera.Jak uporządkować kable?


Porządkowanie kabli nie należy do prostych czynności w szczególności, gdy przewody plątały się ze sobą od dłuższego czasu, a nawet kilku lat. W pierwszej kolejności należy rozpoznać ich poszczególne rodzaje i sklasyfikować na podstawie używanego sprzętu. W celu rozplątania przewodów najlepiej odłączyć używane urządzenia od źródła zasilania, co ułatwi cały proces. Z myślą o organizacji kabli pod biurkiem możesz skorzystać z samodzielnych metod lub zdać się na gotowe rozwiązania w postaci zakupu akcesoriów do sprzętu komputerowego – poznaj wszystkie możliwości.


maskownica do kabli
Przykład zastosowania maskownicy do kabli

Jak ukryć kable pod biurkiem?


Rozplątane kable możesz spróbować samodzielnie pogrupować i przy użyciu kolorowych naklejek bądź taśmy oznaczyć w taki sposób, aby w przyszłości wiedzieć, który przewód odpowiada za pracę danego urządzenia. Następnie wykorzystaj mocną taśmę techniczną do przymocowania kabli pod blatem, prowadząc je w stronę najbliższego źródła zasilania.


Innym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać przy wykorzystaniu rzeczy dostępnych w domu, jest uporządkowanie kabli w koszyku. Wystarczy taki organizer zamontować pod biurkiem i schować w nim wystające przewody. Niestety wadą rozwiązań wykonywanych na własną rękę jest ich niska trwałość – lepszą opcją jest zakup akcesoriów dedykowanym uporządkowaniu kabli pod biurkiem.


Jak uporządkować kable od komputera przy użyciu akcesoriów?


Sprawdzonym sposobem ukrycia kabli pod biurkiem jest zastosowanie maskownicy, czyli specjalnej osłony wykonanej z trwałych materiałów, która zapobiega plątaninie kabli na powierzchni biurka i pod blatem. Maskownica ma wiele zalet – nie tylko zapobiega nieestetycznemu wyglądowi stanowiska, ale także zabezpiecza przewody przed uszkodzeniem lub rozłączeniem z urządzeniem.


Drugim sposobem utrzymania ładu w obrębie stanowiska komputerowego jest montaż podblatowego kanału kablowego. To rodzaj akcesoriów o stosunkowo dużej szerokości, dzięki czemu przeprowadzisz przez niego różne kable, a nawet ukryjesz listwę zasilającą. Przy organizacji kabli nie można pominąć również przelotki kablowej, którą montuje się w blacie biurka. Dzięki specjalnemu otworowi w powierzchni blatu możesz zamontować ją, a następnie przeciągnąć kable bezpośrednio pod powierzchnię. W ten sposób nie będą one tworzyć bałaganu na powierzchni biurka


W naszym sklepie Motiondesk znajdziesz maskownicę, która idealnie pasuje do biurek elektrycznych oraz ręcznie regulowanych naszej produkcji, podblatowy kanał kablowy oraz inne akcesoria, które pozwolą stworzyć Ci wygodne i funkcjonalne stanowisko. Korzystając z gotowych rozwiązań, możesz mieć pewność ich trwałości przez lata i bezpieczeństwa nawet przy intensywnej, codziennej eksploatacji sprzętu.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page