top of page

Jak wybrać nowoczesne i stylowe biurko do gabinetu?

Home office, który w okresie pandemii pod wieloma względami okazał się koniecznością, Polakom po prostu przypadł do gustu. Wielu z nas na szybko zorganizowało w swoich domach tymczasowe miejsca do pracy. Okazuje się jednak, że praca zdalna to wygodna opcja na dłużej. Aby jednak rzeczywiście była komfortowa, warto zadbać o odpowiednie miejsce do pracy, którego centrum będzie dopasowane do nas biurko.


Biurko do gabinetu w domu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?


Wybierając ergonomiczne biurko do gabinetu w domu, z pewnością na samym początku będziemy zwracać uwagę na jego design. Jako kolejny mebel w mieszkaniu powinien bowiem pasować do reszty aranżacji – jego stylu, wyglądu mebli, kolorów ścian. Miłośnikom klasycznego stylu odpowiadać powinny biurka tradycyjne, wykonane w całości z drewna, dość masywne. Najczęściej takie wersje wyposażone są w półki i szuflady, które stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania. Biurka równie klasyczne, z blatem w kształcie prostokąta, wykonane z naturalnego drewna, ale lekkie, będą doskonale komponować się ze stylem skandynawskim domowego biura, salonu czy sypialni – zależnie, gdzie nasze miejsce pracy zamierzamy umiejscowić. Eleganckie biurka do gabinetu z jasnego drewna, na cienkich drewnianych nóżkach lub stalowym stelażu to też świetne rozwiązanie do wnętrza o sznycie nowoczesnym. Miłośnicy współczesnych trendów swoją uwagę powinni również skierować na desingnerskie biurka industrialne odzwierciedlające w stu procentach klimat loftowy.Ergonomia a nowoczesne biurko do gabinetu


Nowoczesne biurka do gabinetów domowych i firmowych charakteryzują się nie tylko oryginalnym lub minimalistycznym wyglądem, ale również dużą funkcjonalnością. Meble biurowe odpowiadające współczesnym trendom są przede wszystkim ergonomiczne. Takie biurka są idealnie dopasowane do ciała użytkownika. Przez pozycję ciała, jaką meble wymuszają na użytkownikach, okazują się też bardzo zdrowe dla kręgosłupa. Nowoczesne biurka nie powinny być bowiem kupowane „w ciemno” pod względem wymiarowym, a ten należy dopasować do osoby, która będzie z niego korzystać.


Ergonomicznymi, a zatem też nowoczesnymi, można z pewnością nazywać biurka regulowane. Wersje te umożliwiają nie tylko idealne dopasowanie wysokości blatu do wzrostu osób przy nich siedzących, ale też posiadają funkcję podniesienia biurka na taką wysokość, aby mogła pracować przy niej osoba w pozycji stojącej. W czasach, kiedy długie godziny w pozycji siedzącej obwinia się za wiele naszych problemów zdrowotnych, biurka regulowane wydają się być prawdziwym must have każdego biura!


Wielkość biurka do gabinetu domowego


To, jak duże powinno być biurko w naszym domowym gabinecie, zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest wielkość i dostępna przestrzeń w gabinecie czy też salonie. W dużym pomieszczeniu przeznaczonym jedynie na miejsce pracy możemy stawiać na mebel, który zajmie większość jego powierzchni. Eleganckie biurko, które jest sporych rozmiarów, w gabinecie będzie estetycznym elementem, a przy tym wizytówką, ale też zapewni swobodną przestrzeń do pracy. Jeśli jednak obowiązki zawodowe będziemy wykonywać w salonie czy sypialni, warto zastanowić się nad wersjami kompaktowymi lub składanymi, które pozwolą na oszczędność miejsca. Takie modele, często minimalistyczne lub o oryginalnym designie, również stanowią atrakcyjny detal we wnętrzu.Standardowym wymiarem biurka jest 160 cm szerokości blatu i 80 cm głębokości. Taki rozmiar pozwala na swobodną pracę przy komputerze i zapewnia optymalną przestrzeń na nogi. Wysokość mebli biurowych dopasowywana jest indywidualnie, przyjmuje się jednak, że dla osób o wzroście do 170 cm wystarczającą wysokością blatu jest 72-75 cm, natomiast dla wyższych osób – 80-85 cm. Warte uwagi pod kątem dostosowania wysokości blatu do wzrostu użytkownika – zwłaszcza jeśli z biurka korzystać ma kilka osób – są biurka z regulacją wysokości.Wybierając wielkość biurka, które ma znaleźć się w naszym domowym gabinecie, zwróćmy również uwagę rodzaj prac, jakie przy nim będziemy wykonywać. Zakup małego modelu warto rozważyć zwłaszcza wtedy, kiedy przy biurku korzystać będziemy przede wszystkim z laptopa, który zajmuje dużo mniej miejsca niż komputer stacjonarny. Jeśli natomiast pracujemy głównie na PC, blat powinien być na tyle rozległy, aby pomieścić na nim monitor, mysz i klawiaturę. W wersjach przeznaczonych pod komputer stacjonarny częstymi elementami są też nadstawka na monitor, wysuwana półka na klawiaturę czy nawet szafka na stację komputerową, co znacznie ułatwia pracę i organizuje przestrzeń na biurku.


Nie znalazłeś/-łaś idealnego biurka elektrycznego? Kliknij i zaprojektuj biurko Twoich marzeń!


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page