top of page

Jak wybrać biurko pod laptopa, czym się kierować?

Stolik pod laptopa musi przede wszystkim być dopasowany do charakteru Twojej pracy. Jeśli jesteś mobilny lub nie masz miejsca w pracowni, sprawdzi się np. składany model na kółkach. W trybie pracy Home Office ważna jest także estetyka mebla. Poznaj rodzaje biurek i wybierz model dla siebie!


Ergonomiczne biurko pod laptopa


Zarówno duże, jak i małe biurko pod laptopa powinno umożliwiać przyjęcie odpowiedniej postawy podczas pracy bez względu na to, czy stoisz, czy siedzisz. I choć wydawałoby się, że tego typu komputer można ustawić na każdym stoliku czy blacie i odchylić odpowiednio monitor, aby komfortowo realizować multimedialne projekty, to nieergonomiczne stanowisko może przyczynić się do pogorszenia zdrowia, a także niekorzystnie wpływać na efektywność pracy. Przez niewłaściwie dopasowany mebel Twój organizm może domagać się częstszych i dłuższych przerw, a pojawiające się dolegliwości ze strony pleców czy nóg zaczną odwracać Twoją uwagę od obowiązków, a bywa też i tak, że stają się przyczyną zawieszenia działalności na rzecz różnego rodzaju zwolnień lekarskich.


Laptop, mimo że jest bardzo mobilny i nie potrzebuje wiele miejsca, powinien zajmować odpowiednie miejsce na biurku, stoliku, które wyznacza jednocześnie Twoją strefę roboczą w domu. Biurko pod laptopa warto w pierwszej kolejności wybierać z myślą o przekątnej ekranu i wadze sprzętu, np. do urządzenia typu notebook wystarczające może być wąskie biurko pod laptopa, z kolei komputer o większych wymiarach, np. w granicach 16-18 cali, może potrzebować więcej przestrzeni. Odpowiedni rozmiar i konstrukcja blatu zapewnią stabilne podparcie urządzenia.Zastanów się także, czy ma to być rozkładane biurko ergonomiczne pod laptopa lub z funkcją innych regulacji. Takie możliwości techniczne pozwalają precyzyjnie dopasować wysokość i nachylenie blatu oraz modyfikować przestrzeń roboczą w razie potrzeb. Wymienione wyżej właściwości przydadzą się także, jeśli oprócz komputera niezbędne do Twojej pracy są inne urządzenia biurowe, jak myszka czy głośniki. A może lubisz podczas pracy popijać kawę? Wówczas potrzebne jest dodatkowe miejsce na filiżankę i inne akcesoria. Ponadto pamiętaj, że ergonomiczna szafka pod laptopa, na którym znajdują się dodatkowe sprzęty, powinna mieć mechanizm organizacji kabli odchodzących od urządzeń, aby utrzymać porządek na blacie, np. w formie otworu lub rynienki.


Przenośne biurko do laptopa – klasyczne czy stojące?


Na tego typu komfort pracy przy komputerze, zwłaszcza w trybie pracy zdalnej, wpływają nie tylko cechy ergonomiczne mebla, ale też jego rodzaj. Konstrukcję stolika wyznacza przede wszystkim charakter Twojej pracy. Jeśli nie masz na stałe ustalonej przestrzeni roboczej, wówczas sprawdzą się modele mobilne, np. składane biurko na laptopa z kółkami. To funkcjonalny rodzaj biurka, ponieważ dzięki jego cechom możesz je dowolnie przestawiać w mieszkaniu bez zbędnego wysiłku i straty czasu, np. za dnia, kiedy potrzebujesz więcej naturalnego światła, wystarczy przesunąć mebel pod okno, a nawet na balkon w celu pracy na świeżym powietrzu. Możesz to zrobić również wieczorem, natomiast gdy nie pracujesz, możesz schować je pod schody lub przesunąć w inne miejsce. W zależności od Twoich potrzeb takie biurko na laptopa na kółkach może posiadać dodatkową półkę pod blatem, podnóżek czy składany stolik boczny. Możliwości personalizacji jest wiele.Możesz też zdecydować się na ergonomiczne, ale nie mobilne mini biurko pod laptopa. To praktyczna opcja, jeśli pracujesz z takim komputerem sporadycznie. Niektóre modele posiadają szufladę na klawiaturę. Możesz ją wykorzystać także jako schowek na komputer w czasie wolnym od pracy, a blat przeznaczyć do innych zajęć. Innym rozwiązaniem może być klasyczne lub narożne biurko pod laptopa i drukarkę z półką i szufladami, lub bez dodatków. To ciekawa propozycja, jeśli Twoja praca wymaga zajęcia dużej przestrzeni roboczej i angażowania dodatkowych sprzętów. Jeśli nie masz dużo pracy, wybierz stolik pod laptop w formie podstawki na kolana. Takie modele charakteryzuje składana konstrukcja i kilka poziomów nachylenia blatu, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracy w nietypowych warunkach. Biurko pod laptopa musi być ergonomiczne, ale przy okazji estetyczne, dzięki czemu uzupełni wystrój wnętrza domu.Wygląd i dodatkowe udogodnienia


Materiał, z którego wykonane zostało biurko pod laptopa, będzie miał wpływ na jego estetykę oraz trwałość. Ponadczasowe są drewniane i drewnopochodne konstrukcje z metalowymi elementami. Charakteryzuje je naturalny wygląd i prosta elegancja, które wpiszą się w klimat skandynawski, minimalistyczny, jak i rustykalny, eko czy nowoczesny. Z kolei czarne lub białe biurko pod laptopa z połyskiem może sprawdzić się we wnętrzu o estetyce glamour. Wygląd mebla, choć nie wpływa na ergonomię stanowiska pracy, to oddziałuje na komfort realizacji projektów i samopoczucie. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem, o którym warto pamiętać, to układ chłodzenia. Umożliwia on odprowadzenie ciepła z podzespołów urządzenia, co zapobiega przegrzaniu komputera, wydłużając jego żywotność. Zwróć uwagę na umiejscowienie i rodzaj otworów. Ich lokalizacja musi korelować z anatomią i parametrami Twojego sprzętu, a przy okazji umożliwić Ci wygodne oparcie przedramion na blacie.


Nie znalazłeś/-łaś idealnego biurka elektrycznego? Kliknij i zaprojektuj biurko Twoich marzeń!


Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page