top of page

Ile kosztuje biurko na wymiar?

Podstawowym meblem w każdym biurze czy gabinecie – niezależnie od profesji – jest biurko. To przy nim sporządzamy notatki, kreślimy projekty, pracujemy przy komputerze. Dopasowane biurko zapewnia należytą ergonomię, co decyduje o efektywności i komforcie naszej pracy. Dlatego też w swoich planach zakupowych warto rozważyć biurko na wymiar. Kosztuje ono niewiele więcej od gotowych biurek, a korzyści z jego użytkowania można zauważyć już od pierwszych minut pracy.


Co wpływa na ergonomię pracy przy biurku?

Zapewne każdy z nas miał okazję uczyć się lub studiować przy biurku, a dla wielu osób jest to nieodłączny element w miejscu pracy. Nie jest więc sekretem, że od kształtu blatu, jego szerokości czy odpowiedniego nachylenia zależy jakość wykonywanych zadań. Zbyt niskie lub za wysokie biurko utrudni zajęcie dogodnej pozycji lub wręcz uniemożliwi pracę. Niedostateczna powierzchnia robocza blatu oznacza, że nie wszystkie czynności wykonamy przy biurku. Kwestia nachylenia biurka jest z kolei istotna w pracy architekta, projektanta i w innych zawodach związanych z rysowaniem lub szkicowaniem. Nieergonomiczna pozycja pracy to jednak nie tylko uczucie dyskomfortu, niedostateczne skupienie czy narastające zirytowanie. To także znaczne obciążenie dla pleców, w szczególności kręgosłupa, mięśni grzbietu i szyi. Pojawiające się bóle lędźwiowe, sztywnienie karku, drętwienie nóg czy zespół cieśni nadgarstka to najpowszechniejsze konsekwencje niedopasowanego biurka.


Biurko na wymiar  zalety

Zalety biurka na wymiar należy rozpatrywać w dwóch sferach: ergonomii i estetyki. Z jednej strony mebel zaprojektowany na wymiar jest idealnie dopasowany do użytkownika. Z drugiej zaś może być on w pewnym stopniu spersonalizowany, co pozwala w pełni dopasować go do designu pomieszczenia. Najważniejsza zaleta biurka na wymiar to pełna ergonomia wynikająca z wyprofilowanego kształtu oraz wysokości. Zasiadając przed takim meblem, przedmioty codziennego użytku nie będą ani za daleko, ani zbyt blisko. Cała przestrzeń blatu zostanie efektywnie zagospodarowana, ponieważ do każdego z rogów będzie można sięgnąć z pozycji siedzącej. Dzięki wygładzonej krawędzi ranty biurka nie będą wbijać się w skórę, powodując dyskomfort przy oparciu. Regulowana wysokość z kolei pozwala dopasować blat dokładnie do wzrostu użytkownika. To udogodnienie jest niezwykle istotne w przypadku zakupu biurka dla dzieci i młodzieży – mebel będzie „rósł” wraz z nimi. Do produkcji biurek na wymiar używa się zwykle najwyższej jakości komponentów, co oznacza, że takie rozwiązanie jest znacznie trwalsze niż klasyczne, masowo produkowane meble.


Ile kosztuje biurko na wymiar?

Wiemy już, że regulowane biurko na wymiar to inwestycja we własny komfort i zdrowie. Pytanie brzmi: ile kosztuje w pełni dopasowany mebel? Najtańsze biurko na wymiar wykonane z płyty meblowej to koszt zaczynający się od około 1 200 złotych, a przy regulacji elektrycznej – od 1900 złotych. Niewiele więcej kosztują biurka z płyty MDF – około 1 700 złotych z regulacją ręczną i około 2 200 złotych z elektryczną. Najlepszej jakości biurka wyposażone są w wytrzymały blat z litego dębu, który dodatkowo nadaje eleganckiego designu. Koszt takiego mebla zaczyna się od 2 500 złotych, a regulacja elektryczna to dodatkowy koszt około 500 złotych. Do pomieszczeń z małym metrażem można wybrać biurka kompaktowe, których cena jest niższa od wariantu klasycznego o około 20%.


Odrębne widełki cenowe przewidziane są dla biurek narożnych, które kształtują się na poziomie od 3 900 do 7 900 złotych. Najtańsze warianty wykonane są z wysokojakościowej płyty meblowej i nie zawierają dodatkowych elementów. W tych droższych możemy zastosować ponadwymiarowe blaty z litego drewna, dodatki i akcesoria. Niezależnie od wariantu biurka, możesz wybrać dodatkowe elementy, takie jak uchwyty na monitory i PC, ładowarki indukcyjne, mata antyzmęczeniowe czy kontakty nablatowe.


Ostatnią kategorią są meble projektowane i wykonywane od podstaw zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Tutaj widełki cenowe są naprawdę szerokie i zaczynają się od około 2-3 000 złotych. Wiele zależy naturalnie od wybranych materiałów i rozwiązań. Ostateczna cena kalkulowana jest indywidualnie, a specjaliści Motiondesk z chęcią doradzą, pomogą i sporządzą kosztorys biurka na wymiar.


Co wpływa na ceny biurka na wymiar?

Cena biurka na wymiar nie jest jednorodna i kształtuje ją szereg czynników. Największy wpływ na ostateczną cenę mebla mają takie aspekty, jak:


  • Rodzaj blatu – najtańszym komponentem jest płyta meblowa, najdroższym zaś lity dąb, a kompromisem między ceną a jakością jest płyta MDF.

  • Wymiar blatu – kompaktowe biurko 80 × 60 cm będzie o około 35% tańsze w zakupie aniżeli wariant ponadwymiarowy 180 × 90 cm. 

  • Kształt blatu – ergonomiczne wycięcie jest kosztem dodatkowym, ale to niewielka cena za komfort, który w ten sposób można uzyskać.

  • Rodzaj stelaża – ręcznie regulowane egzemplarze będą tańsze, ale wymagać będą więcej pracy przy dopasowaniu mebla do użytkownika.

  • Zastosowanie akcesoriów dodatkowych – maskownice, uchwyty czy kontakty nablatowe to rozwiązania, które mają wpływ na cenę końcową.

  • Usługi dodatkowe – transport, wniesienie i montaż mebla również należy doliczyć do kosztów zakupu biurka, o ile zamawiający zechce skorzystać z tych udogodnień.

Comments


bottom of page