top of page

Gamingowe stanowisko – co jest potrzebne?

Jeśli jedną z Twoich ulubionych rozrywek jest granie w gry, powinieneś stworzyć sobie fajne stanowisko gamingowe. Złe biurko, krzesło i wygląd stanowiska nie zachęca, ani nie wpływa dobrze na Twoje samopoczucie i zdrowie. Czasem nie trzeba, nie wiadomo czego, aby stworzyć odpowiednie miejsce do grania. Z poniższego artykułu dowiesz się, co jest potrzebne, aby zaprojektować tanie, albo i nie, stanowisko gamingowe w swoim domu.


Jak zrobić stanowisko gamingowe?

Rozrywka dotycząca świata gier wcale nie należy do tanich opcji. Nie chodzi tu tylko o koszty zakupu gier, ale o odpowiedni sprzęt, który będzie spełniał określone wymagania, oraz o meble i akcesoria, które zadbają o postawę i wygodę podczas grania. Jeśli zainwestujesz w tani fotel lub zwykłe krzesło, możesz być pewny, że zwyrodnienie kręgosłupa szybko zapuka do Twoich drzwi. A jeżeli źle dobierzesz biurko, nabawisz się skurczów nadgarstka i bólu ramion oraz karku. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym ma znaleźć się stanowisko gamingowe, powinno być przyjemne wizualnie, abyś chętniej spędzał przy nim czas.Jak zbudować stanowisko gamingowe?

Stanowisko komputerowe gamingowe powinno być zaprojektowane zgodnie z oczekiwaniami gracza, ale musi dbać o jego postawę. W pierwszej kolejności należy wymierzyć miejsce, w którym ma powstać dobre stanowisko gamingowe. Dokonując dokładnych pomiarów, będziesz wiedzieć, na jaki wymiar biurka się zdecydować. Możesz wybrać standardowe biurko z sieciówki, co jednak nie zawsze jest najlepszą opcją lub zainwestować w biurko dopasowane szczególnie pod Ciebie. Korzystając z oferty firmy Montiondesk, otrzymasz wysokiej jakości produkt, który będzie zadowalał Cię pod każdym względem. Firma ta tworzy biurka gamingowe, i nie tylko, na specjalne zamówienia klientów.


Gamingowe stanowisko powinno być wyposażone w ergonomiczne biurko pełne różnych funkcjonalności. Chodzi m.in. o:

· podstawkę pod napój,

· wejście USB,

· gniazda elektryczne,

· przepustnice na kable,

· uchwyt na słuchawki,

· podświetlenie LED.

Istotny jest również fotel, który sprawdzi się w przypadku wielogodzinnej rozrywki przed komputerem. Najlepiej wybrać model z grubym obiciem, poduszką na kark i lędźwie i oczywiście z dodatkową regulacją oparcia. Nie warto pozostawiać przy standardowym krześle lub tanim fotelu, ponieważ po kilku tygodniach korzystania z takich mebli Twój kręgosłup i mięśnie szybko dadzą o sobie znać.


Jeżeli lubisz grać wieczorami lub nocą, zainwestuj w oświetlenie LED w atrakcyjnym kolorze. Wiele z takich systemów można kontrolować za pomocą pilota.


Ile kosztuje stanowisko gamingowe?

W im bardziej rozbudowane stanowisko zainwestujesz, tym więcej zapłacisz. Jedna osoba wyposaży swoje stanowisko gamingowe za 5000 zł, a inna za 2000 zł. Wszystko zależy do tego, czy projektujesz je od podstaw i jeszcze nic nie masz, czy chcesz zakupić dodatkowe akcesoria. Jeśli chcesz zakupić mocny sprzęt gamingowy, kwota za wyposażenie stanowiska gamingowego może zbliżyć się nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Jasne jest to, że nie zawsze chętnie wydaje się duże sumy pieniędzy. Jednak jeśli chcesz być zadowolony ze swojego stanowiska gamingowego i zależy Ci na tym, aby móc przyjemnie spędzać przy nim czas, powinieneś nastawić się na wyższe koszty.Stwórz najlepsze stanowisko gamingowe na świecie

Każdy gracz chce stworzyć sobie przyjemne gniazdko do grania. Jednak, aby tak się stało, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów:

· Zastanów się, jaki sprzęt ma stanąć na biurku. Jeżeli korzystasz z więcej niż jednego monitora, wówczas powinieneś zainwestować w większe biurko, na którym bez problemu umieścisz cały sprzęt. Zwróć uwagę również na to, aby zmieścił się na nim nie tylko monitor, ale również klawiatura i mysz gamingowa. Wiele osób, które projektują swoje stanowiska gamingowe, wybiera biurka narożne. Dodatkowo, jeśli lubisz mieć pod ręką różne dodatkowe przedmioty, wybierz biurko z szufladami lub półkami. Pozwolą Ci na przechowanie pendrive’ów, słuchawek czy kabli.

· Fotel gamingowy absolutnie nie powinien mieć drewnianej konstrukcji, a najlepiej, aby jego stelaż był metalowy. Świetnym wyborem są modele z mechanizmem Tilt, który pozwala na granie nawet w pozycji leżącej. Kółka fotela powinny być np. kauczukowe, ponieważ wówczas nie istnieje ryzyko, że zarysują panele. Alternatywą jest położenie podkładki pod fotel, która zabezpieczy podłogę. Przy wyborze fotela koniecznie weź też pod uwagę limit wagi gracza i trwałość materiałów, z których jest zbudowany mebel.

· Jeśli nie masz jeszcze wybranego monitora gamingowego, powinieneś zwrócić uwagę na modele wyposażone w antyrefleksyjną powłokę, ponieważ nie będą odbijać światła. Kupując monitor o przekątnej większej niż 27 cali, warto postawić na jakość 4K, aby grafika była jak najlepiej odwzorowana.

· Gadżety gamingowe również mają niebagatelne znaczenie, ponieważ to one dopełniają całość i sprawiają, że poczujesz się jeszcze przyjemniej w pomieszczeniu. Podstawowym elementem dodatkowego wyposażenia są taśmy LED, które sprawdzają się podczas nocnych lub wieczornych rozgrywek. Można je zamocować pod blatem biurka, pod sufitem lub na ścianach. Dodatkowo kupując myszkę, klawiaturę czy słuchawki, możesz zainwestować również w modele podświetlane na ten sam kolor. Da Ci to poczucie spójności i estetyki, a także zrobi niesamowite wrażenie wizualne.

Wnętrze pokoju ze stanowiskiem gamingowym

Przeszukując Internet w poszukiwaniu najlepszych mebli dla stanowiska gamingowego, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Motiondesk, gdzie znajdziesz produkty stworzone z najlepszych materiałów. W tym miejscu masz również możliwość wyboru rozmiaru i funkcjonalności danego mebla, aby gamingowa rozrywka była jeszcze przyjemniejsza.


Nie znalazłeś/-łaś idealnego biurka elektrycznego? Kliknij izaprojektuj biurko Twoich marzeń!

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page