top of page

Biurko dla gracza – jakie wybrać?

Najważniejszym meblem znajdującym się w pomieszczeniu do grania jest biurko gracza, które powinno być dopasowane do użytkownika. Nie chodzi tylko o miły dla oczu design, ale w szczególności o jego konstrukcję. Warto wybrać taki model, który zadba o Twój komfort podczas długich godzin spędzonych przed ulubioną grą. Z poniższego materiału dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę, wybierając biurko dla gracza, które pozwoli Ci się oddać wirtualnym rozgrywkom bez ograniczeń!


Biurko gamerskie – niedoceniony mebel dla gracza


Dziś coraz więcej osób, które uwielbiają gaming, inwestuje w biurko dla gracza. Jednakże jeszcze do niedawna nie był to bardzo popularny mebel. Na szczęście dla kręgosłupa i innych części ciała zapalonych gamerów biurka te stają się nieodłącznym elementem konkretnego zestawu do gier, w którego skład wchodzi m.in. również fotel, jak i sam sprzęt do grania. Warto wspomnieć, że biurko pod komputer dla gracza wcale nie musi służyć tylko do samych internetowych rozgrywek. Bardzo często przestrzeń ta wykorzystywana jest również do pracy przez projektantów, architektów lub jako przestrzeń do nauki. Ważne, aby wybrany mebel był wygodny i dobrze dopasowany do aktywności oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Nasza firma Motiondesk zaprojektowała szereg biurek ergonomicznych dla graczy, biorąc pod uwagę oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o funkcjonalność, ale i estetykę naszych produktów.Jakie biurko dla gracza?


Podczas przeglądania oferty biurek gamingowych należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:


  • Odpowiednią ilość miejsca na wszelkie akcesoria np. myszkę, klawiaturę i sam monitor. Tylko jeśli zadbasz o wystarczającą przestrzeń do gry, poczujesz, że możesz w pełni wykorzystać swój gamingowy potencjał. Duże biurko dla gracza to synonim wygody.

  • Wysokość biurka do grania również jest istotna, zwłaszcza jeśli będziesz je wykorzystywać także do innych aktywności. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby mebel nie był ani za niski, ani za wysoki. Czasem najlepszym rozwiązaniem są biurka do grania z regulowaną wysokością blatu.

  • Ważna jest również dostępna powierzchnia dla biurka. Optymalne wymiary dla tego mebla wynoszą 160 cm na 80 cm. Wówczas nie powinno Ci zabraknąć na nic miejsca. Natomiast jeśli w pomieszczeniu masz dość dużo wolnej przestrzeni, możesz zainwestować w biurko narożne dla gracza.

  • Biurko dla gamera powinno mieć również wydzieloną strefę do organizacji kabli. Chyba nie wyobrażasz sobie, że podczas ulubionej gry nagle będziesz musiał radzić sobie z przeszkadzającym kablem? Postaw na taki model, który jest wyposażony w organizer do kabli.

  • Wybierając biurko do komputera dla gracza, warto postawić na model oferujący dodatkowe akcesoria. Dzięki temu zyskasz dodatkowy komfort podczas aktywności. Może to być np. ledowe oświetlenie, uchwyt na słuchawki i napój lub dodatkowe półki i szuflady. Te ostatnie przydają się, zwłaszcza kiedy biurko wykorzystywane jest również do pracy lub nauki. Z kolei biurko dla gracza z ledami zyskuje na oryginalności przede wszystkim wieczorami.

  • Najlepszym materiałem na blat biurka dla gamera jest płyta meblowa, z której może być wykonane tanie biurko dla gracza. Mimo wszystko jest ona wytrzymała chemicznie i termicznie. Inny materiałem, na który warto zwrócić uwagę, jest płyta MDF, trwalsza od płyty meblowej, prosta w obróbce i nadawaniu formy. Umożliwia stworzenie designerskiego biurka. Warto również wspomnieć o litym, szlachetnym drewnie odpornym na fizyczne i chemiczne uszkodzenia, a także prostym w konserwacji. W ofercie Motiondesk znajdziesz biurka gamingowe wykonane z tych materiałów. Stawiamy na ekologię oraz wysoką jakość surowców, dlatego jesteśmy w stanie dopasować się do oczekiwań współczesnego klienta.

  • Istotna jest również grubość blatu. Biorąc pod uwagę wytrzymałość, warto zakupić biurko komputerowe dla gracza, którego grubość blatu wynosi ok. 22 mm. Cieńsze blaty mogą nie wytrzymać ciężaru, a grubsze przeważnie będą po prostu droższe.


Biurko komputerowe dla graczy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?


Spędzając przed komputerem długie godziny, należy zadbać o odpowiedni komfort dla kręgosłupa i całej reszty ciała. Biurko dla gracza powinno zapewniać pełną ergonomię. Najlepiej, aby blat biurka znajdował się na wysokości między 68 a 76 cm, co ostatecznie uzależnione jest od wzrostu użytkownika. Oprócz regulowanej wysokości warto zastanowić się nad biurkiem z możliwością pochyłu blatu. Kładąc przedramiona na blacie biurka, powinny się one o niego opierać pod kątem 90 stopni.Należy również pamiętać o odpowiedniej odległości monitora od oczu użytkownika. Najlepiej, jeśli będzie to od 40 do 75 cm. Ostateczna odległość zależy jednak od wielkości przekątnej monitora. Biurka komputerowe dla graczy bardzo często są wyposażone w nadstawki, na których stawiają monitor. Dzięki temu unikają ewentualnych bólów karku, ponieważ mogą ustawić monitor pod najwygodniejszym kątem. Pamiętaj także o wystarczającej przestrzeni na nogi, aby nie mieć wrażenia ściśnięcia ich pod blatem.


Stanowisko_komputerowe_dla_gracza

Jeśli chcesz mieć pewność, że biurko dla gracza, które wybrałeś, cechuje się jakością, wygodą, funkcjonalnością i estetyką, koniecznie zapoznaj się z ofertą Motiondesk. W zależności od wielkości pomieszczenia możesz wybrać biurko dla gracza narożne lub standardową formę mebla.


Nie znalazłeś/-łaś idealnego biurka elektrycznego? Kliknij izaprojektuj biurko Twoich marzeń!

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page