top of page

Bieżnia pod biurko – co warto o niej wiedzieć?

Rosnący wzrost popularności pracy zdalnej sprawia, że coraz więcej osób szuka ergonomicznych rozwiązań dla swojego domowego biura. Jedną z ciekawszych propozycji jest bieżnia do chodzenia przy biurku. Taka forma wykonywania obowiązków pozwala zadbać o kondycję kręgosłupa oraz zminimalizować skutki siedzącego trybu życia. Jakie jeszcze zalety ma bieżnia do pracy na stojąco oraz jakie biurko do niej dobrać?


Ergonomiczne miejsce pracy


Większość osób spędza w pracy 8 godzin dziennie lub więcej, dlatego też tak istotne jest, aby zadbać o swój komfort. Pracując zdalnie, warto przede wszystkim stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy w domowym biurze.


Dobrze dobrane biurko i krzesło są podstawą ergonomicznego miejsca do pracy. Mają one kluczowe znaczenie dla zdrowia kręgosłupa oraz wpływają na ogólne samopoczucie. Jeśli jednak chcemy zadbać o komfort pracy na jeszcze wyższym poziomie, warto zdecydować się również na inne nowoczesne rozwiązania – na przykład bieżnię pod biurko, która umożliwia pracę na stojąco oraz pozwala na aktywność o niskim stopniu intensywności podczas wykonywania obowiązków przy komputerze.


Praca na stojąco – dlaczego warto?


Praca na stojąco jest odpowiedzią na problemy wynikające z siedzącego trybu życia. Należy pamiętać, że żadna pozycja – nawet ta w pełni ergonomiczna – nie jest dobra dla zdrowia, jeśli tkwimy w niej przez wiele godzin. Dlatego też kluczowe są częste zmiany postawy oraz możliwie regularne wstawanie.


Praca na stojąco przez około 15-20 minut w trakcie każdej godziny może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie. Znacząco zwiększa wzrost koncentracji oraz zmniejsza zmęczenie, dzięki czemu praca jest bardziej efektywna. Doskonale wpływa również na zdrowie kręgosłupa, odciążając go oraz zapobiega powstawaniu schorzeń i urazów. Jeśli natomiast połączymy pracę stojącą z korzystaniem z mini bieżni pod biurko, efekty będą jeszcze lepsze.biurko do pracy na stojąco

Idealny tandem, czyli biurko z regulowaną wysokością oraz bieżnia do pracy na stojąco


Bieżnia do chodzenia podczas pracy idealnie łączy się z ergonomicznym biurkiem z regulowaną wysokością blatu, tworząc maksymalnie komfortowe miejsce pracy. Dzięki elektrycznej regulacji możemy dopasować wysokość biurka do indywidualnych potrzeb oraz w pełni swobodnie korzystać z bieżni.


Używając biurka z bieżnią, nie można zapominać o ergonomii. Przede wszystkim należy ustawić stanowisko do pracy tak, aby umożliwiało zgięcie łokci pod kątem 90 stopni oraz zachowanie wyprostowanej pozycji ciała. Warto pamiętać, że zbyt wysoki lub zbyt niski blat będzie skutkował nadmiernymi spięciami mięśni i przyniesie efekt całkowicie odwrotny od zamierzonego – biurko powinno być dopasowane do osobistych predyspozycji osoby, która będzie przy nim pracować. Można zdecydować się też na dodatkowe udogodnienia, a nawet na pełną personalizację biurka.Bieżnia pod biurko – dbanie o zdrowie czy nowa moda?


Mimo że bieżnia do biurka z regulowanym blatem jest relatywnie nowym pomysłem, to zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zestawu. Trend na ergonomiczne rozwiązania biurowe z pewnością utrzyma się jeszcze przez długi czas, a wraz z popularnością zdalnego oraz hybrydowego trybu pracy wrastać będzie zapotrzebowanie na wyposażenie pozwalające zadbać o komfort i zdrowie.


Bieżnia pod biurko to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia oraz którym doskwiera ból pleców, a w szczególności ból kręgosłupa. Chodzenie podczas pracy przy biurku pozwala na aktywowanie mięśni, co przekłada się na zwiększenie kondycji i zlikwidowanie dolegliwości bólowych. Biurko z bieżnią jest więc prawdziwą definicją ergonomicznego stanowiska pracy!


Nie znalazłeś/nie znalazłaś idealnego biurka elektrycznego? Kliknij i zaprojektuj biurko Twoich marzeń!


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page