top of page

JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ?

Wszystkie materiały używane w MOTIONDESK są najwyższej jakości, różnią się za to parametrami. 

5_finn_2s_dab_prostokat.jpg

PŁYTA MEBLOWA

Jeden z popularniejszych rodzajów płyt wykorzystywanych w meblarstwie. Płyty produkuje się ze specjalnie przygotowanych, sprasowanych wiórów drzewnych. Takie wióry sprasowuje się z żywicami w bardzo wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem. Popularność płyt meblowych wynika z różnorodności dostępnych laminatów. Płyty meblowe odznaczają się wysoką odpornością termiczną i chemiczną.

 

Zalety Blatu z płyty meblowej:

- Lekkość

- Atrakcyjna cena

- Brak niedoskonałości występujących w drewnie

- Bardzo duża paleta barw

- Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji

PŁYTA MDF

Płyty typu MDF są materiałem pośrednim między płytami meblowymi a litym drewnem. Jest to materiał zdecydowanie trwalszy od płyt wiórowych ze względu na jego jednolitą budowę - są to włókna drzewne sprasowane pod wysokim ciśnieniem i temperaturą w połączeniu z substancjami utwardzającymi i łączącymi. Zaletą jest również to, że materiał ten łatwo poddaje się obróbce i można mu nadawać różne kształty. W odróżnieniu od naturalnego drewna płyta MDF jest pozbawiona wad w postaci sęków czy przebarwień. Po nadaniu kształtu Płyta MDF jest powlekana folią PCV w celu nadania końcowego wyglądu. Boki płyty nie są oklejane obrzeżem PCV jak w wypadku płyty mebLowej, folia PCV pokrywa górną i boczne części blatu dając wrażenie jednolitego materiału.

 

Zalety blatu MDF:

- Jest tańszy niż lite drewno, oraz dużo wytrzymalszy od płyty meblowej

- Łatwy w obróbce i kształtowaniu (blaty z płyty MDF mogą mieć najróżniejsze formy i kształty)

- Są lżejsze niż drewno i często bardziej „designerskie”

5_finn_2s_ergo.jpg
4_finn_2s_liveedge.jpg

LITE DREWNO

Najczystsza forma odnawialnego surowca znana i wykorzystywana przez ludzi od tysięcy lat. Całkowicie ekologiczna. Meble wykonane z naturalnego litego drewna od zawsze wzbudzały zachwyt. Elegancja, szlachetność, klasyka, niepowtarzalna faktura, charakterystyczny zapach - to tylko nieliczne skojarzenia związane z tym materiałem. Jak powszechnie wiadomo, drewno jest bardzo trwałym surowcem i przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie służyć przez setki lat. W związku z zaletami drewna litego należy nadmienić również o tym, że jest ono ekologiczne i nieszkodliwe dla zdrowia ludzi, nie wywołuje bowiem alergii. 

Zalety blatu z litego drewna:

- jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i fizyczne

- posiada naturalne, oryginalne wzory

- jest przyjemny w dotyku

- Łatwo można go wkomponować w każde wnętrze; świetnie wygląda w połączeniu ze szkłem, skórą czy innym materiałem

- Dopuszcza możliwość renowacji

- Pielęgnacja jest prosta, tania i nie powoduje uszkodzeń, które mogą powstać przy czyszczeniu mebli z płyt, szczególnie tych polakierowanych, gdzie czyszczenie może przyczyniać się do powstawania rys.

bottom of page